Spływy kajakowe

A A A

Strona główna » Oferta » Spływy kajakowe

fot. Michał Demel

 

Kajakarstwo jest formą rekreacji dostępną praktycznie dla każdego niezależnie od wieku, niewymagającą w przeciwieństwie do wycieczek rowerowych po Jurze dobrej kondycji fizycznej, przy tym mniej obciążającą organizm. W zależności od pory roku i wybranego odcinka rzeki może być to zarówno pełen relaks jak i spory wysiłek fizyczny połączony z koniecznością współpracy na wodzie, co wręcz idealnie integruje zespoły ludzi.
 
Typowy jednodniowy rekreacyjny spływ to kilka godzin bezpośredniego obcowania z przyrodą, połączony z lekkim wysiłkiem fizycznym i możliwością odpoczynku na piaszczystej plaży, czy popływania w rzece - to naprawdę potrafi odstresować...
 
Dysponujemy nowoczesnymi 2-osobowymi kajakami polietylenowymi, które dowozimy na wybrany odcinek rzeki, a odbieramy po zakończonym spływie w umówionym miejscu skąd uczestników (lub kierowców zależnie od liczby uczestników) odwozimy na miejsce startu. Wypożyczamy sprzęt zarówno na spływy jednio jak i wielodniowe, oraz służymy pomocą w wyborze trasy.
 
Północna Jura większości z nas kojarzy się z suchą piaszczystą krajną białych skał, na południu dnem Dolinek Krakowskich płyną niewielkie potoki, lecz ogólnie wody zbyt wiele w tym regionie nie ma. Jednak mają tu swe źródła dwie duże rzeki które płynąc skrajem Jury oferują doskonale warunki do uprawiania kajakarstwa.
Warta mająca źródła w Kromołowie (dzielnica Zawiercia), od Częstochowy - Mirowa pozwalająca na swobodny i łatwy spływ, oraz Pilica która w górnym biegu dostarcza wielu atrakcji, a za Maluszynem wiedzie wody spokojnym nurtem w piaszczystym korycie z licznymi plażami. Nie można zapomnieć o niewielkich ale uroczych dopływach czyli Wiecicy i Krztyni. Poza tym obsługujemy spływy na całej Nidzie (Biała od Mniszka, Czarna od Nidy/Brzezin).

Polecamy dodatkowo:

Jura dla Aktywnych

Paintball to za mało? Przedstawiamy zupełnie nowe programy atrakcji w ofercie Jura Paintball Silesia.

czytaj dalej »
Strzelnice sportowe

Dowiedz się więcej o nowości w naszej ofercie. Zobacz z czego jeszcze możesz sobie postrzelać.

czytaj dalej »
Formularz kontaktowy

Pytania? Wątpliwości? Nasz zespół w sposób przystępny i błyskawiczny udzieli odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania.

czytaj dalej »
Strona głównaDrukujPDF

JPS - organizacja imprez paintball śląsk. Naszym klientom oferujemy doskonały sprzęt, niskie ceny i ogromne doświadczenie w organizacji paintball śląskie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i skorzystania z naszych usług, gdyż nie ograniczają się one jedynie do obszaru paintball śląsk – organizujemy również imprezy paintball na jurze i w każdym, nadającym się do tego celu, miejscu wskazanym przez Klienta. Jura Paintball Silesia – Paintball Śląsk, Paintball Jura – serdecznie zaprasza!